Słuchawki do filmów

Słuchawki do filmów to przydatne narzędzie, kiedy chcemy w spokoju cieszyć się doznaniami audio, a nie posiadamy odpowiednich głośników, lub nie chcemy przeszkadzać innym domownikom. Nie tylko sprawiają, że osoby wokół nas nie słyszą ścieżki dźwiękowej filmu, ale także wygłuszają dźwięki z otoczenia, które mogłyby nam przeszkadzać.

Kiedy oglądamy dużo i często oraz traktujemy filmowe doznania jako sposób spędzenia czasu, na przykład w kolejce, na uczelni czy w komunikacji publicznej, gadżet ten wydaje się wręcz niezbędny. W naszym poradniku podpowiadamy więc, jak go wybrać, na co zwrócić uwagę i jakie słuchawki do filmów są najlepsze.

Jakie słuchawki do filmów wybrać i kupić?

Słuchawki do filmów to urządzenie, które użytkujemy dość często, a przy tym przez dłuższy czas bez przerwy. By były wygodne i funkcjonalne, musimy odpowiednio je dobrać, biorąc pod uwagę:

 • Budowę,
 • Łączność,
 • Dynamikę,
 • Impedancję,
 • Częstotliwość,
 • Obsługę,
 • Zasilanie.
Słuchawki do filmów
Słuchawki do filmów / Jakie wybrać? Gdzie kupić najlepsze? Opinie, cena i ranking

Budowa słuchawek do filmów

Ze względu na budowę możemy wybrać słuchawki do filmów:

 1. Nauszne – duża konstrukcja, najczęściej połączona pałąkiem, która nakrywa całe ucho,
 2. Douszne – tak zwane pchełki, umieszczane w małżowinie lub wręcz w kanale słuchowym (wtedy nazywamy je dokanałowymi). Małe, lekkie i wygodne w przenoszeniu oraz używaniu poza domem.

Wśród słuchawek do filmów nausznych wyróżniamy:

 • Otwarte – pozwalają na przedostawanie się dźwięków na zewnątrz oraz przepuszczają zakłócenia z otoczenia do naszych uszu, ale jednocześnie oferują dobrą jakość dźwięku oraz dużą wygodę. Ze względu na specyfikę pozwalają na oglądanie filmów tylko w domu.
 • Zamknięte – te lepiej izolują od otoczenia, ale mogą powodować pocenie się i dyskomfort przy dłuższym używaniu bez przerwy.

Zobacz też jak wybrać dobry laptop do filmów.

Łączność słuchawek do filmów

Najlepsze wrażenia dźwiękowe zapewnią przewodowe słuchawki do filmów. Takie klasyczne połączenie jest szybkie, nie zrywa się, ale niestety ma jedno ograniczenie. Chodzi o zasięg, który determinowany jest przez długość przewodu i zazwyczaj osiąga maksymalnie 1,5-2 metry od odbiornika (komputera lub telewizora).

Dobre słuchawki do filmów mogą być także bezprzewodowe. Zazwyczaj wykorzystują Bluetooth, czasem WiFi lub łączność radiową. Są bardzo wygodne, a ich zasięg sięga nawet 15 metrów, dzięki czemu możemy się wygodnie ułożyć na kanapie czy łóżku i oglądać film bez obawy o długość przewodu.

Jakie słuchawki do filmów na telewizorze?

Chcąc oglądać treści na telewizorze, powinniśmy wybrać odpowiednie słuchawki do filmów. Najłatwiej oczywiście skorzystać z takich z kablem, jednak znacznie ograniczają one zasięg, a powinniśmy się odsunąć od odbiornika na odpowiednią odległość, zależną od przekątnej ekranu. Ułatwiają to dobre słuchawki bezprzewodowe do filmów.

Jak wybrać odpowiednie słuchawki do TV? Jeśli mamy nowoczesny sprzęt, wyposażony w Bluetooth, nie będzie żadnego problemu. Jeśli jednak korzystamy ze starszych technologii, dobre słuchawki do filmów powinny działać dzięki specjalnej stacji podłączanej do telewizora i łączności radiowej.

Jakie Słuchawki do filmów
Jakie Słuchawki do filmów wybrać? Ranking, opinie i cena

Dynamika słuchawek do filmów

Dynamika to parametr słuchawek do filmów, podawany w decybelach. Aby uzyskać maksymalne zadowolenie z audio, powinien być jak największy – dynamika decyduje o różnicy między cichymi a głośnymi dźwiękami, która dla właściwego odbioru treści może być bardzo ważna. Co więcej, duża dynamika oznacza także większą głośność bez konieczności zmiany ustawień w telewizorze czy komputerze.

Impedancja słuchawek do filmów

Dobre słuchawki do filmów powinny mieć impedancję, inaczej oporność na poziomie około 30 Ohmów. Jest to wartość, która z jednej strony zapewnia dobry dźwięk bez szumów, a z drugiej strony nie wymaga stosowania wzmacniacza słuchawkowego, by dźwięk w ogóle był słyszalny.

Częstotliwość słuchawek do filmów

Dobre słuchawki do filmów powinny pokrywać cały zakres częstotliwości, słyszalny przez ludzkie ucho, czyli od 20 do 20000 Hz. Pozwala to na wierne oddanie zarówno niskich, jak i wysokich dźwięków, a także sprawia, że audio z filmu jest bardzo realistyczne i cechuje się świetną jakością.

Obsługa słuchawek do filmów

Słuchawki do filmów dają nam dużą wygodę nie tylko dlatego, że możemy oglądać dyskretnie i odseparować się od otoczenia. Wyposażone w przyciski funkcyjne, pozwalają także na obsługę odtwarzacza bez konieczności wstawania i sięgania do telewizora czy komputera.

Podstawowo, są wyposażone w jeden przycisk, który zazwyczaj służy do włączania i wyłączania słuchawek do filmów, a także pauzowania i wznawiania odtwarzania. Niektóre modele posiadają także dodatkowe przyciski, oferujące zwiększanie i zmniejszanie głośności oraz przewijanie do następnego filmu na liście. Ta ostatnia funkcja przydaje się szczególnie do pominięcia napisów końcowych przy oglądaniu kilku odcinków serialu na raz.

Zasilanie słuchawek do filmów

Jeśli wybierzemy przewodowe słuchawki do filmów, problem ten właściwie nas nie dotyczy, jednak przy bezprzewodowych warto zwrócić uwagę na zasilanie. Ważna jest przede wszystkim pojemność baterii i czas działania na jednym ładowaniu, ale także funkcja szybkiego ładowania. Dzięki niej, gdy wyczerpie się akumulator, szybko przywrócimy słuchawki do filmów do użytku.

Najlepsze słuchawki do filmów są pod tym względem hybrydowe, to znaczy gdy wyczerpie się bateria, możemy korzystać z nich przez kabel, jak ze zwykłych słuchawek przewodowych. Dzięki temu nie musimy przerywać oglądania, choć oczywiście ograniczamy sobie zasięg do długości przewodu.

Jakie słuchawki do filmów są najlepsze?

Szukając najlepszych słuchawek do filmów, warto przymierzyć kilka modeli, by wiedzieć, jaka konstrukcja jest najwygodniejsza. Urządzenie musi być komfortowe w użytkowaniu, ponieważ film trwa półtorej godziny do dwóch godzin, a maraton seriali nawet dłużej. Nie chcemy przecież w tym czasie odczuwać dyskomfortu i robić dłuższej przerwy.

Najlepsze słuchawki do filmów to modele uniwersalne, z których możemy korzystać także podczas uprawiania sportu, słuchania muzyki, a jeśli są wyposażone w mikrofon, także prowadzenia rozmów i wideokonferencji.

Najlepsze Słuchawki do filmów
Najlepsze Słuchawki do filmów

Gdzie kupić słuchawki do filmów?

Dobre słuchawki do filmów kupimy w marketach RTV, sklepach dla audiofilów oraz w sieci. Do producentów należą na przykład Sony, Philips, Meliconi, Sennheiser i inni. Jeśli kiedykolwiek będziecie się zastanawiać jakie słuchawki do filmów i oglądania seriali wybrać to z pewnością nikt Wam tego nie powie ale ja mogę polecić Wam zdecydowanie słuchawki gamingowe do 100 zł. Ich jakość oraz dźwięk jaki przekazują nie ma sobie równych!

Cena słuchawek do filmów

Dobre słuchawki do filmów przy niskich wymaganiach kupimy już za około 60 zł. Chcąc uzyskać naprawdę dobry, realistyczny dźwięk, warto przygotować budżet minimum 100-200 zł, natomiast ceny najdroższych modeli sięgają nawet powyżej 600 zł.

Słuchawki do filmów – opinie

Czy często korzystacie ze słuchawek, oglądając filmy i seriale? Co Was do tego skłania i jaki model wybraliście? Wasze wskazówki będą cenne dla tych, którzy dopiero planują zakup, dlatego zachęcamy do podzielenia się swoją opinią o słuchawkach do filmów w sekcji komentarzy.

Słuchawki do filmów – ranking najlepszych

W poszukiwaniu idealnego sprzętu warto sprawdzić, co dobrze radzi sobie u innych i jest chętnie kupowane. Umożliwi Wam to nasz ranking najlepszych słuchawek do filmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *