Laptop do filmów

Laptop do filmów obecnie z powodzeniem zastępuje telewizor. Jest wygodniejszy, ponieważ możemy go wziąć, gdziekolwiek chcemy – do sypialni, salonu, kuchni, ogrodu – i cieszyć się ulubionym filmem w łóżku, podczas codziennych czynności czy w pięknych okolicznościach przyrody. To ogromna wygoda, szczególnie w dobie telewizji na życzenie.

Co powinien mieć taki komputer przenośny i jak go wybrać? Jaki laptop do filmów jest najlepszy? Odpowiedź znajdziecie w naszym tekście, a jeśli czas Was nagli, po kliknięciu w poniższy odnośnik znajdziecie ranking najlepszych tego typu urządzeń. Mimo to, zachęcamy do zapoznania się z całym poradnikiem.

Jaki laptop do filmów wybrać i kupić?

Szukając najlepszego laptopa do filmów, spotykamy się z ogromnym wyborem. Co jest najważniejsze i na co zwracać uwagę? Podpowiadamy; ważne są przede wszystkim:

 • Rozmiar ekranu,
 • Matryca,
 • Rozdzielczość,
 • Płynność obrazu,
 • Bateria,
 • Rodzaj dysku,
 • System operacyjny.
Laptop do filmów
Laptop do filmów / Jaki najlepszy? Gdzie kupić? Jaki wybrać? Opinie, ranking i cena

Rozmiar ekranu w laptopie do filmów

Dobry laptop do filmów powinien mieć na tyle duży ekran, by obraz był dobrze widoczny i szczegółowy, nawet gdy oglądamy z pewnej odległości. Jeśli urządzenia będziemy używać głównie w domu, rozmiary i waga nie mają dla nas większego znaczenia.

W takim przypadku najlepszy laptop do filmów będzie miał przekątną ekranu o długości 15-17 cali. Kiedy jednak zależy nam na przenośnym sprzęcie, lepiej zdecydować się na urządzenie 13-14-calowe. Ekrany 11-13 cali raczej nie sprawdzą się w dobrym laptopie do filmów.

Matryca w laptopie do filmów

Skoro jakość wyświetlacza to podstawa, w laptopie do filmów bardzo ważna jest matryca. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się IPS, która oferuje głęboką czerń i doskonałe odwzorowanie kolorów, a także szerokie kąty widzenia, dzięki czemu możemy cieszyć się filmem w większej grupie.

To nie wszystko. Ważna jest także powłoka matrycy w laptopie do filmów. Kiedy mamy możliwość zasłonięcia okien w pomieszczeniu, w którym będziemy z komputera korzystać, warto wybrać błyszczącą powłokę. Sprawia ona, że barwy są bardziej nasycone, a kontrast głębszy.

Z kolei matryca matowa zapobiega powstawaniu refleksów i zmniejszania czytelności obrazu w pełnym słońcu czy przy silnym oświetleniu, więc będzie lepsza, gdy szukasz laptopa do filmów poza domem.

Rozdzielczość ekranu w laptopie do filmów

Cały czas obracamy się wokół jakości wyświetlanego obrazu. Większość materiałów, które będzie dane nam oglądać, jest dostępna w standardzie HD lub Full HD, dlatego dobry laptop do filmów powinien oferować rozdzielczość ekranu przynajmniej na poziomie 1920 na 1080 pikseli. Najlepsze modele oferują nawet 4K, czyli 3840 na 2160 pikseli.

Dzięki wysokiej rozdzielczości obrazu na laptopie do filmów uzyskamy doskonałą jakość i szczegółowość wideo, a nasze oko będzie po prostu lepiej odbierało taki przekaz.

Płynność obrazu na laptopie do filmów

Płynność obrazu często jest oznaczana w parametrach laptopa do filmów jako częstotliwość odświeżania ekranu i podawana w Herzach. W dużym uproszczeniu, ich ilość odpowiada klatkom na sekundę.

Czy warto inwestować w laptop do filmów o dużej częstotliwości odświeżania ekranu? Prawda jest taka, że do dobrych wrażeń wideo wystarczy nam nawet 60 Hz, ale jeśli laptop do filmów ma okazyjnie posłużyć również do gier zręcznościowych, możemy zdecydować się na model oferujący 120 Hz.

Bateria w laptopie do filmów

Szukając najlepszego laptopa do filmów, powinniśmy także zwrócić uwagę na jego baterię. Nie chcemy przecież dopuścić do sytuacji, gdy urządzenie rozładuje nam się w środku akcji. Przy zakupie musimy pamiętać, że zwiększona pojemność baterii wpływa także na większą wagę i rozmiar urządzenia.

Na czas działania laptopa do filmów na baterii wpływa oczywiście jej pojemność, ale także to, co robimy, przede wszystkim jasność ekranu i włączone dodatkowe funkcje, jak Bluetooth czy WiFi.

Jaki Laptop do filmów
Jaki Laptop do filmów wybrać? Opinie, cena i ranking

Rodzaj dysku w laptopie do filmów

Rodzaj dysku twardego w laptopie do filmów również jest bardzo ważny.

Do wyboru mamy dwie opcje:

 1. HDD – stara technologia, wolniejsza i mniej odporna, ale znacznie tańsza,
 2. SSD – nieco droższa możliwość, ale szybka, nowoczesna, bezawaryjna i lżejsza.

Jak widzicie, szukając najlepszego laptopa do filmów, dobrze zdecydować się na dysk SSD, co zapewnia płynne działanie i odtwarzanie plików. Z drugiej strony, przy ograniczonych funduszach, możemy się zdecydować na urządzenie wyposażone w oba rodzaje dysków. Wtedy na HDD trzymamy rzadko używane pliki, a na SSD system operacyjny i to, z czego aktualnie korzystamy.

System operacyjny w laptopie do filmów

Najlepszy laptop do filmów powinien być wyposażony w system operacyjny już na etapie zakupu. W ten sposób oszczędzimy sobie dodatkowych wydatków, które ponieślibyśmy, musząc legalnie zakupić oprogramowanie w późniejszym czasie.

W laptopach do filmów mamy dwie możliwości, jeśli chodzi o zainstalowany domyślnie system operacyjny:

 • Apple MAC OS – zainstalowany w laptopach firmy Apple, regularnie uaktualniany, bardzo stabilny, stosunkowo odporny na wirusy i ewentualne błędy,
 • Windows – znajdziemy go w pozostałych laptopach, bywa nieco toporny, ale jest intuicyjny w obsłudze i tani, a przez to chętnie po niego sięgamy.

Jaki laptop do filmów jest najlepszy?

Najlepszy laptop do filmów to ten, który odpowiada naszym potrzebom – rynek jest tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mając pokaźną kolekcję płyt DVD z filmami, powinniśmy się rozglądać za komputerem przenośnym z napędem, co obecnie nie jest już takim standardem.

Dodatkowo dobry laptop do filmów powinien posiadać możliwość podłączenia projektora za pomocą złącza HDMI, gdy zechcemy stworzyć zestaw kina domowego, a także co najmniej 4-rdzeniowy procesor, dedykowaną kartę graficzną, podświetlaną klawiaturę, lekką, ale wzmocnioną obudowę i inne dodatkowe funkcje, które zależą od preferencji.

Gdzie kupić laptop do filmów?

Dobry laptop do filmów znajdziemy w ofercie każdego sklepu komputerowego. Do producentów należą na przykład Apple, Lenovo, Asus, Acer, Dell, HP, Microsoft i inni.

Cena laptopa do filmów

Najtańszy laptop do filmów kupimy obecnie już za około 1200 zł. Za dobrej jakości urządzenie, zapewniające najwyższy komfort użytkowania, musimy jednak zapłacić od 2000 do nawet 15000 zł. Sprawdź zatem jaki laptop do 2000 zł wybrać i kupić aby cieszyć się dobrej jakości obrazem i dźwiękiem podczas oglądania filmów i seriali.

Najlepszy Laptop do filmów
Najlepszy Laptop do filmów

Laptop do filmów – opinie

Najlepszy laptop do filmów sprawi, że telewizor pójdzie w odstawkę, szczególnie jeśli oglądamy z uwagą starannie dobrane produkcje, a nie włączamy cokolwiek, by tworzyło tło dla codziennych czynności.

Jesteśmy ciekawi, jaki model najbardziej Was przekonuje i dlaczego? Czekamy na Wasze opinie o laptopach do filmów w sekcji komentarzy.

Laptop do filmów / Ranking najlepszych

Przygotowany przez nas ranking najlepszych laptopów do filmów zawiera tylko sprawdzone propozycje wraz z cenami. Stworzyliśmy go na podstawie najchętniej wybieranych rozwiązań, którym zaufali inni konsumenci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *